DIŞ CEPHE VE ÇATI KAPLAMALARI

DIŞ CEPHE VE ÇATI KAPLAMALARI

DIŞ CEPHE KAPLAMALARI :BOARDEX

Boardex Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Boardex nedir? Özellikleri nelerdir? Kullanım alanları ve avantajları nelerdir? Boardex ile ilgili tüm teknik detaylar...

 

Boardex Nedir?

Boardex, uzunca bir süre devam eden AR-GE çalışmalarının sonrasında, ilk olarak Amerika'da ve daha sonra da Türkiye ve Avrupa pazarında satışa sunulan bir dış cephe kaplamasıdır. Boardex elyaf şilte kaplamaya sahiptir.

Boardex Avantajları Nelerdir?

Neme karşı son derece dirençli olan çekirdeği ve özel turuncu renkteki cam elyaf şilte kaplamasıyla dış cephe imalatında kullanılmakta olan boardex bir hayli yoğun bir ilgi görmüştür. Bunun yanı sıra üzerinde yer alan cam elyaf şilte kaplamanın levha çekirdeğine güçlü bir şekilde işleyip bütünleşmesinden dolayı mükemmel bir yüksek dayanım özelliği göstermektedir. Boardex, bağımsız laboratuvar testlerinde de onaylanmış olduğu gibi sahip olduğu özel çekirdeği dolayısıyla küf oluşumunun önüne geçmektedir. Yine bu teste göre panel skoru en yüksek not alan 10 tam puanı almıştır ve bu durum da açık bir şekilde laboratuvar şartlarında küf üretmediği manasına gelmektedir.

 

A1 sınıfı yanmaz malzeme özelliği taşımasından ötürü yaşam alanlarını yangın tehlikesine karşı koruyucu bir niteliğe sahiptir. Sahip olduğu özel çekirdek bileşeni, yangın sırasında bünyesindeki suyu ortama vermek suretiyle yangını sönümlendirme performansı göstermektedir. Boardex dış cephe sistemi uygulanarak inşa edilmiş olan duvarların yangın sırasında ortaya koymuş olduğu performans çimento esaslı dış cephe levhalarına nazaran daha yüksek düzeydedir.

 

Boardex Özellikleri ve Uygulama Alanları

Su geçirmez ve aynı zamanda yanmaz niteliğe sahip olan boardex plaka ebatları 120 × 240 şeklindedir. Elyaf şilte kaplamalı olup dış cephe kaplamalarında kullanılmakta olan bir levha olma özelliğine sahiptir. Söz konusu bu özelliklerinin yanı sıra rengi turuncu olup yangına karşı dayanım gücü de son derece yüksektir.

Boardex kullanım alanları ise dış cephe duvar sistemleri olmak üzere; metal kaplama, ahşap kaplama, dekoratif tuğla kaplama, yalı baskı ve benzeri her türlü kaplama alanları, havalandırmalı cephe sistemeleri, ıslak hacimler, şaft duvarları imalatları, seramik altı kaplamalar ve her türlü saçak altı kaplamaları seklinde sıralanabilir.

 

 Bir telefon kadar yakınınızdayız...

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz...

Pro Teknik Yapı0216 642 52 92
Pro Teknik Yapı